Metin2 - Harici Platformda Satılan Ep Yüklü Hesaplar ve Sandıklar

Merhaba, Metin2Software Üyeleri ve Ziyaretçileri,

Metin2 Ekibi tarafından bildirimi yapılan ep yüklü hesaplar ve sandıklar ile ilgili yaptırımlar konusunda daha okunabilir şekil'de bildirimi derleyip sizlere paylaşıyoruz. Umarız yardımcı olmuştur.

Metin2 Ekibi Bildirimi;

Bir süredir, harici platformlar ve özellikle sosyal medya gruplarında gerçek değerlerinin yanından bile geçmeyen rakamlarda satışa çıkarılan Ep yüklü hesap satış ilanlarına, karakter sandığı ve envanter genişletme anahtarı satış ilanlarına rastlamaktayız.


Yüklenen EPlerin ve bu eplerle alınıp satılan sandık, anahtar gibi ürünlerin bu fiyatlara satılma nedeni ödeme kaynaklarının bu şahıslar olmamasıdır. Yani ortada bir dolandırıcılık eylemi söz konusudur. Çalıntı kartlardan, başkalarına ait mobil hatlara kadar birçok kanaldan bu alışverişleri gerçekleştirmektedirler. Bu eylemlerle ilgili bir süredir yoğun incelemeler yapmakta, bu ilanları verenlerle ve onlarla işbirliği içinde olanlarla ilgili gerekli bilgileri toplamaktayız. Bu eylemlerin tamamı direkt reel satış ve nesne market ürünlerinin wona çevrildikten sonra won satışı şeklinde gerçekleşmektedir.


Biz Metin2 takımı olarak; bu eylemlere yönelik kendi sıkı yönetim tedbirlerimizi almakta, buna göre uygulamalar yapmaktayız. Yasal konularla ilgili de elbetteki Gameforge şirketinin hukuk departmanı yetkindir.


Bu konuyla ilgili oyun içi yaptığımız ve yapacağımız uygulama ile ilgili de uyarı mahiyetinde bir hatırlatma yapmak istiyoruz.


 

  • Bu şekilde EP yüklü halde oyun hesabı alan kullanıcıların, (ister facebook üzerinden anlaşarak, isterse *****.com gibi sitelerdeki ilanlar üzerinden alarak) o hesabı hangi tarihte aldığına bakılmaksızın, oyun içi karşılıkla dahi alınmış olsa dahi, reel değerler ile ticaret gerekçesiyle ana hesapları da dahil tüm hesaplarını süresiz olarak kapatıyoruz. Alıcıları olduğu sürece bu hırsızlar, ta ki; dolandırılan kişi ve kurumların adli başvurularına kadar, bu eylemlerine devam edecekler gibi görünmektedir.
  • Kar amaçlı şekilde değerinin çok altında Bedensel Savaşçı Sandığı, Envanter Genişletme Anahtarı gibi eşyaları, bu dolandırıcı ve satıcılardan alanlara da ağır yaptırımlar uygulanacaktır. Bu alışverişlerin büyük çoğunluğunun, facebook gruplarındaki "alınır, satılır" şeklinde ilanlarla ticarette kullanıldığını bilmekteyiz. Bu nedenle; 1000 EP çeki pazarda 15 16 won gibi rakamlara satılırken, 999 EP değerindeki Bedensel Savaşçı Sandığını 5 6 wona almaya ve daha yuksek fiyata satıp kâr elde etmeye çalışanların da bilinçli yapılan bu hareket sonucunda hesaplarını bloke edeceğiz. Değerinde satıldığı görülen nesne market eşyalarını alanları da elbetteki bu suça ortaklık edenlerle bir tutmayacağız. Olası bloke halinde; gerekli incelemeleri yapıp, normal bir ticaret yaptığı görülen hesapları aktif edeceğiz. Direkt olarak bu dolandırıcılardan bedelsiz alınan sandıklar zaten doğrudan reel değerle alışveriş olarak görülüp tüm hesapları süresiz kapatılacaktır.
  • Bu hesapları satanlarla anlaşıp, o hesaplara giriş yapıp EPlerin bir kısmını, item seviyesi yükseltmek veya efsunlamak için kullanan da yine yukarıdaki uygulamalara tabi olacaktır.
  • Bu satışları yapanlarla ortak hesap kullanan, hesaplarına erişmesine olanak sağlayanlar da, hesaplarda o kişilerin girişlerine rastlanıldığı an tüm hesaplarının kullanım haklarını kaybedeceklerdir.Bilgilerinize sunarız.

YAZAR HAKKINDA;
admin
Arcface

PHP Developer

Olduğu yerde saymak yerine ileriyi hedefleyen sıradan bir php geliştiricisi

Image

Metin2 Oyun Kılavuzu

Metin2 - Harici Platformda Satılan Ep Yüklü Hesaplar ve Sandıklar

Bir süredir, harici platformlar ve özellikle sosyal medya gruplarında gerçek değerlerinin yanından bile geçmeyen rakamlarda satışa çıkarılan Ep yüklü hesap satış ilanlarına, karakter sandığı ve envanter genişletme anahtarı satış ilanları ile ilgili bilgilendirme

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2'ye 2017 yılında 115 level itemleri olarak gelmişlerdir. Silahla..

admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2'ye 2018 yılında Zodyak Tapınağı Haritası eklentisiyle gelmişler..

admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2 de bulunan savaşçı, ninja, sura, şaman ve lycan karakterinin zı..

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 22 haziranda gelen güncellenme ile bir ..

admin
Arcface Yazdı;

9 ay önce

Metin2 Tr tipi pvp scripti - Tr tipi metin2 scripti ücretli satışını y..