Metin2 Devir, Takas ve Paylaşım Prosedürü

Merhaba, OnlinePvpServers Üyeleri ve Ziyaretçileri,

Sizler için metin2 ekibinin hesap takası, hesap paylaşımı ve hesap devir işlemleri hakkında görüşünü ve uyguladığı yaptırımı paylaşmak istedik umarım işinize yarar.

Metin2 Ekibi Bildirimi;

Hesap paylaşımları icin, sözlesmenizin 3.1.1 ve 3.1.4 'cu maddeleri uyarınca verilmesi gereken süresiz kapatma cezasını uygulamadığımızı belirttik ancak hesapla ilgili oluşabilecek olumsuzluklardan hesabın sahibi sorumlu olur ibaresini altını cizerek kullandık. Bu nedenle ya hesaplar paylaşılmamalı ya da paylaşılırsa sonuçlarına katlanılması gerekmektedir. Bizler sanal ortamda PC başında kimin olduğunu, hangi karakterde, hangi hesabın başında hangi gerçek kişinin bulunduğunu, hangi iş ve işlemi hangi gerçek kişinin gerçekleştirdiğini bilemeyiz. Bu mümkün değildir. Dolayısı ile GİS, Oyun Kuralları ve Ceza sistemi hilafında iş ve işlemde bulunan bir karakter/hesap, gerçekleştirdikleri eyleme göre kurallar çerçevesinde incelenerek gerekli işlemler yapılır. Ceza oyun karakterine verilir, gercek kişiye degil! Bu nedenle arkadasa emanet ettim hile kullanmıs, askerdeydim ws atsın diye kuzenime bırakmistım küfür etmis, hesabı devraldım benden once kullanan suc islemis ben sorumlu degilim benzeri savunmalarınız dikkate alınmayacaktır.

Hesap paylasımları
Hesap paylasılan hesaplara uyarı cezası uygulanır ve hic bir surette hesabıyla ilgili herhangi bir konuda olusan problemlerde destek verilmez.

Hesap paylasan oyuncularımız hesaplarıyla ilgili hic bir haktan (hesap hırsızlıgı , mail degisimi , item hırsızlıgı, oyun ceza sistemi sonucu alınan cezalara itiraz ve saire…) faydalanamazlar, hesabıyla ilgili herhangi bir destek alamazlar. Bunun yanında paylaşım yaptığı için çalıntı hesap iadesi hakkını kaybedenlerin hesapları elbette ki hırsızların yanına kar olarak bırakılmayacak; mevcut devam eden prosedüre uygun tüm hesapları kapatılacaktır. Ortak mail adresi kullanımı sonucu olusacak illegal durumlarda aynı sartları tasımaktadır. O nedenle, hesaplarınızı kendi mailleriniz uzerine ivedilikle alınız.


Takas işlemleri
Takas işlemlerinde sorumluluk takas yapan oyunculara aittir. Olusacak problemlerde luzum gorulurse sözlesme ihlalinden dolayı bu hesaplar cezalandırılabilir ve kimseye iade edilmeyebilir! Hesap devir ve takaslarda olusacak istenmeyen durumlar icin metin2 takımının sorumlulugu yoktur. Devr yada takas edilmis edilmis hesapları kapatma işlemini uygulamıyoruz ancak bu hakkı saklı tutuyoruz. Devir alınmıs veya takas bir hesapta devir oncesi olusan ilegal durumlar veya ceza unsuru bir durum yasanmıs ise yeni ceza ve yaptırımlar, devir alınmadan onceki cezaların ustune eklenir. Kisilerin guvenlik zafiyeti sonucu tanıdıkları veya hic tanımadıkları kişilere hesap takası adı altında sifrelerini vermesi, mail degisimini onaylamaları; login bilgilerini paylaşmaları, sözleşmede belirtilen; 3. kişilere login bilgilerini vermek olarak degerlendirilir ve oyuncu olusan olumsuz istenmeyen durumlar icin yardım talep edemez. 

Devir işlemleri
Devir işleminde esas olan gonulluluktur. Herhangi bir ticaret soz konusu olamaz. Gonullu devredilen hesaplar icin daha sonradan geri almak icin itiraz olmaz. İtiraz varsa ve devir işlemi ispatlanırsa arada gameforgenin sahibi oldugu hesaplar icin bir ticaret soz konusu olduguna hukmedilir. Bu hesaplar cezalandırılabilir ve kimseye iade edilmeyebilir! !

Hesap satısları ifadesinin kullanıcı bazında hesap devri olarak anıldıgı gercegi ile devredilen hesaplara da destek vermeyecegiz. Paylasılan, devredilen, takas edilen hesaplar mevcut sartlara gore suresiz kapatılabilir.


İş bu sebeblerden, imza ettiginiz sozlesme kurallarından bir kacını özetle hatırlatmakta yarar goruyoruz. 

2.2 -Kullanıcı olarak sadece münferit kişiler kabul edilir (grup, aile, eş v.s. kabul edilmez). Kayıt şahsen yapılmalıdır. Üçüncü şahısların başkasının adına kayıt yaptırması yasaktır.

2.9 -Kullanıcı hesabı, Gameforge'un kesin onayı olmaksızın başkasına devredilemez.

3.1.1 -Kullanıcı, oturum açma bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Kullanıcı, özellikle de oturum açma bilgilerini sadece Gameforge hizmetleri içinde kullanmakla ve bunları yetkisiz üçüncü kişilerin müdahalesine karşı korumakla yükümlüdür.

3.1.4 -Kurallarda istisna söz konusu olmadığı sürece kullanıcı hiçbir durumda başka bir kullanıcıya ait oturum açma bilgilerini kullanma hakkına sahip değildir.

4.3.c) -Gameforge hizmetlerinde kullanılan sanal eşyaları, üçüncü şahısların gerçek parası karşılığında satın alamaz, satamaz, takas edemez veya bu tür eylemleri deneyemez (münferit durumlarda izin verilmediği sürece)

4.4 -Çevrimiçi oyunlarda kullanılan ve bir bedel karşılığında teslim edilen sanal eşyaların bu kullanım şartlarının kapsamı dışında kullanılması hakkı sadece Gameforge'undur.

10.2 -Kullanıcı, karşı istemi hukuken kesinleşerek tespit edilmişse ya da Gameforge tarafından kabul edilmiş veya itiraz edilmemişse takas hakkına sahiptir. Kullanıcının alıkoyma hakkını kullanabilmesi için bu sözleşmede doğan hakların söz konusu olması gerekmektedir.

Lutfen daha geniş bilgi icin 
GİS Sözlesmenizin tamamını inceleyiniz… 

Yukarıda yazdıgı gibi hesap paylasımı yapılması 15 Ocak 2009 yılından bu yana genel iş sartlarında onaylamayan bir durumdur. Bu kurallar 9 eylül 2013 itibariyle acılan tum bildirimler için artık eksiksiz olarak uygulanacaktır. 

Özetle, sözlesme maddelerinden hernangi birinin ihlal edilmesi, ilgili hesabın oyundan men edilerek kullanım haklarının engellenmesi icin yeterlidir. Bazı maddelerde esneklik saglıyor olmamız suistimale yol acarsa, ilgili hesaplar icin direk sozlesme kuralları ihlal edildiginden dolayı men cezasını uygulayacagız.

YAZAR HAKKINDA;
admin
Arcface

PHP Developer

Olduğu yerde saymak yerine ileriyi hedefleyen sıradan bir php geliştiricisi

Image

Metin2 Oyun Kılavuzu

Metin2 Devir, Takas ve Paylaşım Prosedürü

OnlinePvpServers - Metin2 Ekibinin hesap Takas, paylaşım, devir işlemleri hakkında uyguladığı yaptırımları ve bu konu ile ilgili paylaştığı bildirimi okumak için makaleye bakabilirsiniz.

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2'ye 2017 yılında 115 level itemleri olarak gelmişlerdir. Silahla..

admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2'ye 2018 yılında Zodyak Tapınağı Haritası eklentisiyle gelmişler..

admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2 de bulunan savaşçı, ninja, sura, şaman ve lycan karakterinin zı..

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 22 haziranda gelen güncellenme ile bir ..

admin
Arcface Yazdı;

9 ay önce

Metin2 Tr tipi pvp scripti - Tr tipi metin2 scripti ücretli satışını y..