Metin2 Ceza İtirazlarında Kanıt Talebi

Merhaba , OnlinePvpServers Üyeleri ve Ziyaretçileri,

Metin2 ekibinin ban itirazları ile ilgili paylaştığı bildirimi sizler için hazırladık.

Metin2 Ekibi;

Ticket destek sistemimiz, her türlü soru, şikayet ve itiraz bildirimleriniziçin oluşturulmuş resmi yazışma platformumuzdur. Hesaplar ile ilgili talepler, yalnızca bu platformda değerlendirilmektedir.

Ticket destek platformumuzda, bazı ceza itirazlarında sıkça olarak "Kanıt var mı?" "Kanıt gönderin!" "Video linki atın" gibi taleplerle karşılaşmaktayız. Talep edilen kanıtlar, olası adli durumlarda kullanılmak üzere, kullanıcılar tarafından açılan hesaplar için oluşturulan bir arşiv deposunda muhafaza edilmektedir. Bu kanıtlar, bu platform üzerinden, Metin2 Takımının gönüllü hiçbir üyesi tarafından kullanıcılara, veri olarak gönderilemezler. Bu veriler ya şikayetçi oyuncu kaynaklı, ya oyun içi yönetici tespiti kaynaklı ya da sistemsel veri kaynaklıdır. Hiçbir şikayetçi ya da oyun içi yönetici kaynaklı görsel kanıt, gizlilik esasları gereği, itiraz sahibine ticket sisteminden gönderilmez. Sistem verileri de doğrudan veritabanı kaynaklı olduğundan, platform dışına çıkarılması yasal sözleşme ile koruma altındadır. Bu yasal sözleşme, Yönetici Başvuru duyurularında belirttiğimiz Veri Koruma Sözleşmesidir ki; her bir görevli ekibe dahil olurken bu sözleşmelere imza atarak, yasal sorumluluk altına girmektedir.

Bahsettiğimiz sistemsel veri kaynaklı kanıtları biraz daha açacak olursak; açmış olduğunuz her bir karakterin, her bir eylemi yazısal anlamda kayda alınır, bir nevi kağıda dökülür. Bu kayıtlarda; karakterin, oyuna nasıl giriş yaptığından, nasıl çıkış yaptığına, neyi nasıl edindiğine, nereye ne kadar sürede ulaştığına, neyi ne zaman yaptığına kadar bulunmaktadır. Karakterler silinse dahi bu yazılı veriler, veri bankasından silinmezler. Detaylı veri bankası incelemelerinde, aranılan her veriye bu şekilde ulaşılabilir.

Özellikle hile kullanımı nedeniyle ceza alan bazı kullanıcılar, hileyi kendilerine sağlayanların servis ettikleri anti-ban opsiyonundan ötürü, yakalanmayacaklarını düşünüp, ısrarla itiraz ederek, kullandıkları hesapların blokelerini kaldırabileceklerini düşünseler de, bu çabaları sonuçsuz kalmaktadır. Bazıları da ikna olmak için ısrarla kanıt gönderin, video gönderin ifadelerini yineliyorlar ki; tarafımızdan kanıt gönderiminin söz konusu dahi olmayacağını tekrardan hatırlatmak isteriz.

YAZAR HAKKINDA;
admin
Arcface

PHP Developer

Olduğu yerde saymak yerine ileriyi hedefleyen sıradan bir php geliştiricisi

Image

Metin2 Oyun Kılavuzu

Metin2 Ceza İtirazlarında Kanıt Talebi

OnlinePvpServers - Metin2 Ceza itirazları ve kanıt talebi istekleriyle ilgili metin2 ekibinin uyguladığı yaptırımlar ve bu konu ile ilgili düşünceleri ve açıklamasını bu makale üzerinde bulabilirsiniz.

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2'ye 2017 yılında 115 level itemleri olarak gelmişlerdir. Silahla..

admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2'ye 2018 yılında Zodyak Tapınağı Haritası eklentisiyle gelmişler..

admin
Arcface Yazdı;

10 ay önce

Metin2 de bulunan savaşçı, ninja, sura, şaman ve lycan karakterinin zı..

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 22 haziranda gelen güncellenme ile bir ..

admin
Arcface Yazdı;

9 ay önce

Metin2 Tr tipi pvp scripti - Tr tipi metin2 scripti ücretli satışını y..